PÓŁKOLONIE

Wakacje i ferie zimowe to czas na odpoczynek i beztroską zabawę. Strefa Bystrzaka zaprasza dzieci na niezwykłe, podróżnicze półkolonie. Każde dziecko spragnione przygód może wybrać się z nami w podróż w wyobraźni. Wspólnie odwiedzamy najdalsze zakątki świata, poznajemy dawne cywilizacje i odległe kultury. Każdy dzień to nowe miejsce i nowa przygoda. Dzieci wracają z naszych podróży z mnóstwem oryginalnych pamiątek i niezwykłych wiadomości o świecie.

Bawimy się z dziećmi cały dzień i korzystamy ze świeżego powietrza kiedy tylko to możliwe. Do dyspozycji mamy tereny zielone, place zabaw i boiska. Również warsztaty prowadzimy na zewnątrz, tak aby nie umknął nam żaden promyk słońca.

Najlepszą rekomendacją są dla nas stali bywalcy bystrzakowych półkolonii, z którymi w tym roku będziemy się bawić kolejny raz.

Półkolonie Eko Bystrzak

Lokalizacje:

Poznań – Podolany, SP 62 ,ul. Druskiennicka 32

28.06 – 2.07 Turnus Zielony

16.08-20.08  Turnus Żółty

Poznań – Smochowice – Szkoła Olimpijczyk, ul. Kościerzyńska 76/78

19.07 – 23.07 Turnus Żółty

26.07 – 30.07 Turnus Zielony

2.08 – 6.08 Turnus Żółty

Półkolonie z Bystrzakiem to:

·       Wciągające multimedialne prezentacje edukacyjne

·       Codzienne warsztaty z eksperymentami chemicznymi i fizycznymi

·       Ekologiczne warsztaty  plastyczno – techniczne

·       Uwielbiane przez dzieci slimy i ciastoliny

·       Mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, gry i zabawy podwórkowe, chodnikowe graffiti

·       Detektywistyczne gry terenowe

·       Projekcje filmów tematycznych w Kinie Bystrzaka

Zapewniamy:

·       Półkolonie zgłoszone do Kuratorium Oświaty

·       Bezpieczne półkolonie zgodne z aktualnymi wytycznymi

·       Kameralne grupy dzieci (12 uczestników)

·       Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej w godzinach 07.30 – 16:30

·       Wyżywienie: catering (dwudaniowy obiad, woda)

 

Koszt turnusu – 5 dni: 500 zł (zniżka dla rodzeństwa – 480 zł)

Zapisy:kontakt@strefabystrzaka.pl

Dominika Pera 531 186 700 ,

Agnieszka Sękowska 507 193 474,

Halina Burchardt 781 520 289

 

Turnus zielony

1.Zagrożone gatunki na świecie

Orangutan sumatrzański, morświn kalifornijski i likaon pstry, to tylko niektóre zwierzęta z Czerwonej Księgi  Gatunków Zagrożonych. Czy zagrożone gatunki zwierząt mają szansę ocaleć? Jak pomóc zwierzętom? Dowiemy się co sami możemy zrobić, żeby zwiększyć szanse ma przetrwanie zagrożonych gatunków.

2. Recyclin, downcycling, upcyclin, zero waste i DIY

Rozszyfrujemy te tajemnicze terminy i poznamy sposoby na przemianę śmieci w wartościowe przedmioty. Poznamy ludzi, którzy postanowili żyć, nie pozostawiając za sobą śmieci.  Dowiemy się jak drobnymi gestami pomagać naszej planecie każdego dnia.

3. Uwaga inwazja

dowiemy się czym są gatunki inwazyjne i dlaczego np. europejski zając zagraża faunie Australii. Zobaczymy jak era wielkich odkryć geograficznych zmieniła naturalne środowisko roślin i zwierząt, które nagle musiały zacząć konkurować z przybyszami z obcych lądów. Dowiemy się, jak być odpowiedzialnym hodowcą  egzotycznych gatunków.

4.  Lodowa kraina – Antarktyda

Wybierzemy się w podróż z Jacques-Yves Cousteau – podróżnikiem i badaczem, który walczył o ochronę ostatniego nietkniętego kontynentu. Zobaczymy jak dziś chroni się przyrodę na Antarktydzie. Odwiedzimy stacje badawcze i i dowiemy się nad czym tam pracują naukowcy.

5. Żywioły czyli czysta energia.

Poznamy to co na naszej planecie najsilniejsze – słońce, wodę, wiatr i ziemię. Zobaczymy jak wykorzystać ich energię i przemienić w energię potrzebną do funkcjonowania naszej cywilizacji. Odwiedzimy Islandię – wyspę lodu i ognia, na której niemal wszystko jest napędzane  energią odnawialną.

 

Turnus żółty

1. Zagrożone gatunki w Polsce

Kozice tatrzańskie, żubry, wilki, żbiki, tchórze stepowe, niedźwiedzie brunatne i rysie to tylko niektóre najbardziej zagrożone gatunki w naszym kraju. Ustalimy co wpływa na zagrożenia życia tych zwierząt i  jak postępować żeby je chronić.

2. Plastik -nie fantastik –  rzecz o  tym , jak rewolucyjny wynalazek spowodował tragiczne problemy. Zobaczymy, czy da się żyć bez plastiku i jak nasze życie bez niego może wyglądać. Sprawdzimy czy są jeszcze miejsca na Ziemi bez plastiku.

3. Amazonia – wyruszymy na rejs najdłuższą rzeką świata, aby zobaczyć na własne oczy tętniący życiem, niesamowity las deszczowy. Poznamy miejsce, które jest domem dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Dowiemy się jak dbać o ten niezwykle cenny kawałek Ziemi.

4. Ekopszczoły

Udowodnimy jak pożyteczny jest ten mały owad.  Sprawdzimy jakie dobra natury mamy wyłącznie dzięki pszczołom i czy Albert Einstein miał rację mówiąc, że jeśli pszczoły znikną, wkrótce to samo stanie się z ludźmi. I przede wszystkim  dowiemy się jak pomagać pszczołom  i innym owadom w ich ciężkiej pracy zapylaczy.

5. Woda – Czysta woda oznacza zdrowie, wypoczynek i energię. Skoro życie na Ziemi miało swój początek w wodzie koniczne musimy zająć się tematem. Sprawdzimy dlaczego woda to najcenniejsza substancja na naszej błękitnej planecie . Zrobimy co jest w naszej mocy, aby ją chronić.

Dokładamy wszelkich starań, aby wypoczynek był bezpieczny. Jako organizator zawieramy umowy najmu wyłącznie z obiektami spełniającymi rygorystyczne wymogi MEN a jednocześnie dającymi dzieciom możliwość radosnego wypoczynku i korzystania z atrakcyjnej infrastruktury (boiska, tereny zielone, sale gimnastyczne). Półkolonie będą kameralne, bo w grupie może być maksymalnie 12 dzieci.

W tym roku proponujemy wypoczynek w kilku nowych lokalizacjach spełniających wymogi GIS I MEN.