UCZNIOWIE

Dzieci szkolne poznają ciekawostki przyrodnicze i geograficzne, uczą się jak zapamiętywać, ćwiczą koncentrację. Podczas każdego spotkania uczniowie odwiedzają 3 STREFY:
– STREFA WIEDZY O ŚWIECIE
– STREFA TECHNIK PAMIĘCIOWYCH I KONCENTRACJI
– STREFA EKSPERYMENTÓW I DOŚWIADCZEŃ

Pobudzamy wyobraźnię i ciekawość dzieci, inspirujemy do ciągłego rozwoju. Doświadczamy, eksperymentujemy a przede wszystkim dobrze się bawimy. Pomagamy osiągać sukcesy w szkole!

Dla wygody dzieci zajęcia prowadzimy bezpośrednio w szkole, w wynajętej sali dydaktycznej. Pozwala to lepiej wykorzystać czas zaraz po lekcjach, kiedy dzieci przebywają w świetlicy. Zajęcia odbywają się w raz w tygodniu i trwają 50 min.

Zapisy i informacje: kontakt@strefabystrzaka.pl

MALI PODRÓŻNICY - 6-7 lat

Zajęcia dla wszystkich dzieci zafascynowanych przyrodą. Dzieci zamieniają się w małych badaczy, poznają zjawiska, żywioły, osobliwe rośliny i zwierzęta. Dostrzegają różnorodność i złożoność świata. Podczas każdego spotkania odkrywamy tajemnice Ziemi wykorzystując prezentacje multimedialne. Stosujemy różnorodne aktywności, co pomaga utrzymać zaangażowanie i koncentrację dzieci. Jednocześnie wprowadzamy techniki pamięciowe, pokazujemy sprytne sposoby na zapamiętywanie. Każde spotkanie kończymy lubianymi przez dzieci eksperymentami przyrodniczymi.

DOOKOŁA ŚWIATA - 8-9 lat

Wyruszymy w niezwykłą podróż, podczas której poznamy różnorodność kultur i zwyczajów najciekawszych zakątków kuli ziemskiej. Odkryjemy zagadki tajemniczych miejsc, poznamy niecodzienne tradycje i odmienność ludzi żyjących w odległych krajach. Dzięki ciekawym prezentacjom wzbogacamy wyobrażenia, a przede wszystkim poszerzamy wiedzę dzieci o świecie. Interaktywna forma zajęć pobudza uczestników do działania i myślenia dedukcyjnego a kreatywne zabawy, rozwiązywanie zagadek i rysowane map myśli pomagają łatwo zapamiętać poznane ciekawostki. Wspólnie wykonywane na każdych zajęciach doświadczenia utrzymują entuzjazm i zachęcają do dobrej zabawy.

EKOLOGIA START

Nasza planeta jak nasz dom potrzebuje odpowiedzialnych mieszkańców. Globalne zmiany możemy zacząć we własnych domach, aby tak było budujemy świadomość ekologiczną dzieci. Łatwiej dbać o przyrodę, kiedy dobrze ją znamy, dlatego w czasie warsztatów nazywamy gatunki roślin i zwierząt, pokazujemy gdzie szukać wartościowych informacji. Jak detektywi prześledzimy drogę odpadów, które produkujemy. Wymyślimy sprytne sposoby, żeby było ich mniej. Uczymy się korzystać z naszej największej potęgi – wyobraźni. Zwykłe, zużyte przedmioty przekształcamy w upcyclingowe zabawki. To co najlepsze potrafimy zrobić sami. Pomidorki, truskawki mogą rosnąć na naszych parapetach. Mydełka, kule do kąpieli będą pachnieć jeszcze piękniej kiedy sami wymieszamy składniki.

TAJEMNICZY UMYSŁ

Jeżeli pamięć jest jak szafa, postaramy się wspólnie dowiedzieć skąd brać wieszaki. Gimnastykując mózg poznamy sprytne sposoby zapamiętywania. Przetestujemy łańcuchową metodę skojarzeń, poszukamy słów zastępczych i dowiemy się jak przydatne mogą być zakładki. Nauczymy się rysować mapy naszych myśli. Sprawdzimy również, co może pobudzić naszą koncentrację i jak efektywnie zaplanować relaks podczas nauki. Trenując pamięć będziemy pobudzać naszą wyobraźnie, rozwiązywać łamigłówki, grać w gry i to, co „tygrysy lubią najbardziej”, czyli dużo żonglować

WĘDRÓWKA PO KONTYNENTACH - 7-8 lat

Zafascynowani różnorodnością świata poznamy dokładnie naszą planetę – kontynent po kontynencie. Dzieci są już gotowe na systematyzowanie wiedzy i szukanie logicznych powiązań. Poznamy to, co najciekawsze w każdej strefie klimatycznej. Zwierzęta, rośliny, ludzie, niezwykłe budowle będą pojawiać się na każdym spotkaniu. Angażujemy wzrok, słuch, emocje i ruch, żeby jak najwięcej zapamiętać z tej pasjonującej przygody. Piktogramy i notatki obrazkowe będą naszym dziennikiem podróży. Na każdych zajęciach wspólnie prowadzimy doświadczenia i eksperymenty, aby jeszcze lepiej poznawać zjawiska przyrodnicze.

NIEZWYKŁE CYWILIZACJE - 9-10 lat

Zabieramy dzieci w podróż w przeszłość. Odkrywamy tajemnice dawnych cywilizacji i poszukamy ich śladów w teraźniejszości. Poznajemy różne kultury i tradycje odległych państw. Dowiemy się jak żyją, co jedzą, w co wierzą i jak wyglądają ich mieszkańcy. Nasze zajęcia do doskonały moment na refleksję nad tym jak radzili sobie ludzie bez współczesnych udogodnień i co zawdzięczamy naszym przodkom.
Podczas zajęć dzieci trenują kreatywne metody tworzenia notatek, doskonalą techniki pamięciowe i bawią się podczas ćwiczeń autoprezentacji. Nadal eksperymentujemy i samodzielnie wykonujemy doświadczenia fizyczne.

MOC EMOCJI

Podczas warsztatów poznajemy siłę emocji. Omawiamy z dziećmi nasze reakcje na otaczający świat. Ćwiczymy wyrażanie emocji. Sprawdzamy jak można je oswoić. Rozwijamy umiejętność rozpoznawania uczuć innych osób. Poznajemy sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pracując w grupie, opowiadając historyjki, słuchając muzyki rozwijamy empatię, inteligencję emocjonalną i budujemy poczucie własnej wartości. W trakcie zajęć kształtujemy postawę życzliwość dla siebie, innych oraz otaczającego świata.

STREFA MAŁEGO MEDYKA

Nasze ciało to najdoskonalsza skomplikowana machina. Podczas zajęć poznamy sekrety jego działania. Dzieci zamienią się w małych anatomów analizujących budowę ludzkiego ciała. Usłyszą po co nam krew, jak działa oko, ile kości jest w naszym ciele i wiele innych ciekawostek . Dowiemy się jak wygląda praca lekarzy specjalistów i jakimi narzędziami moją sprawdzić co nam dolega. Wspólnie poszukamy sposobów na to jak dbać o zdrowie i jeść to, co nas buduje a nam nie szkodzi – nauczymy się czytać etykiety, żeby rozszyfrować tajemnicze E. Poznamy zasady pierwszej pomocy oraz postępowania w zagrażających sytuacjach. Po tych zajęciach dzieci poczują się specjalistami od własnego ciała!